»Neizogibno je, da začnemo govoriti o energetskem sektorju, zlasti o nafti, saj je to največji prihodek za ruski proračun.«
»Rusija bi lahko zmanjšanje dobav nafte in plina EU-ju uporabila kot protiukrep na sprejete sankcije Zahoda.«
»Rusija bo na nove sankcije odgovorila s preusmeritvijo izvoza nafte v tiste države, ki so pripravljene sodelovati z njimi, kot je recimo Indija.«
»Še naprej bomo vztrajali pri popolnem embargu na nafto in plin iz Rusije, izključitvi vseh ruskih bank iz sistema Swift ter zaprtju vseh pristanišč za ruske ladje in rusko blago z nekaj izjemami za humanitarne potrebe.«
»Naša rafinerija je zasnovana za rusko nafto. Za rafiniranje drugih vrst nafte bi morali vložiti od 500 do 550 milijonov evrov, kar bi trajalo približno štiri leta. Da bi nadomestili naftovod iz Rusije, bi morali povečati zmogljivost naftovoda v Jadranskem morju, kar bi pomenilo še 200 milijonov evrov, ne vemo pa, koliko časa bi to trajalo.«
»Dogovor o šestem svežnju sankcij je treba sprejeti. Mora biti učinkovit, torej mora vključevati tudi nafto.«
»Mislim, da bodo slej ko prej potrebni ukrepi glede nafte in plina.«
»Bodo ministri podprli začasno ali trajno odpravo nekaterih sankcij, ki veljajo za energetski in prometni sektor ter finančne institucije, ki so 'ključne za finančno stabilizacijo države'.«
»S tem bi se zaostrile tudi sankcije proti Rusiji. Scenarij tako predvideva, da bi sankcije vključevale embargo na vse ruske energente, tako na nafto kot na zemeljski plin.«
»To bo liberaliziralo energetski sektor.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju